dřevomateriály » palubky - Dřevomateriály - Exalt - vítejte ve světě dřeva Exalt - vítejte ve světě dřeva

palubky

Palubky obkladové a podlahové

 

Palubky jsou masivní dřevěné profilované lamely, které slouží k obkladům stěn, stropů, střešních podhledů, podlah v interiéru apod. Palubky jsou z přírodního materiálu a poskytují větší komfort zdravého bydlení a navazují v interiéru pocit útulnosti a tepelné pohody. Pro svou jednoduchou a rychlou montáž jsou oblíbeným stavebním materiálem.

Palubky - rozměry : Palubky obkladové se používají v tloušťkách 12,5 mm pro obklady v interiéru a v tloušťce 16 a 19 mm pro oklady v exteriéru.

 

Palubky obkladové - použití

Řezivo pro výrobu obkladových palubek je sušeno na 12% vlhkosti. Obkladové palubky jsou čtyřstranné opracované. Z horní strany je co nejlépe zbroušený povrch a boční strany mají pero a drážku. Palubky v tloušťce 12 mm se doporučují využívat pro vnitřní obklad. Silnější naopak pro obklad venkovní. Palubky o tloušťce 19 mm jsou především určeny na štíty a podhledy u budov, jež jsou vystaveny nadměrnému slunečnímu a povětrnostnímu vlivu. Obkladové palubky se prodávají ve více profilech, nejběžnější jsou klasik - krátké pero, tatran - dlouhé pero, softline - dlouhé pero se zaobleným náběhem.

Palubky určené pro vnitřní použití je nutno po dobu cca 14 dnů uložit v  místnosti jejich použití. Palubky ukládáme ve vodorovné poloze, svázané uprostřed a po obou koncích a pouze do vyschlých prostor - pozor na vlhkost způsobeou zednickými pracemi.

 

Palubky podlahové - použití

Řezivo pro výrobu podlahových palubek je sušeno na 10% vlhkosti. Podlahové palubky jsou čtyřstranně opracované. Z horní strany je co nejlépe zbroušený povrch a boční strany mají pero a drážku. Podlahové palubky se pokládají na rošt nebo söuvislou plochu jako je cementová mazanina, anhydrit, OSB desky. Podlahové palubky se vyrábějí pouze v jednom profilu - klasik (krátké pero).

Podlahové palubky je nutné po dobu cca 25 dnů uložit v místnosti jejich použití. Palubky ukládáme ve vodorovné poloze, svázané uprrostřed a po obou koncích a pouze do vyschlých prostor - pozor na vlhkost způsobenou zednickými pracemi. Vlhkost podlahových palubek při pokládceby měla dosahovat 8-10% vlhkosti.

 

Položky skladem

  rozměr délka dřevina
 palubka obkladové klasik 12,5x96 3 m smrk C kv. 
  12,5x96 2, 3, 4 m smrk A/B kv.
   16x121 3, 4 m smrk A/B kv.
   16x146 4 m smrk A/B kv.
   19x121 3 m smrk A/B kv.
 palubka obkladové tatran  16x121 4 m smrk A/B kv.
   19x121 3, 4 m smrk A/B kv.
 palubka podlahové  24x146 4, 5 m smrk A/B kv.
   27x146 4 m smrk A/B kv.

 

 

 

 

 Ke stažení:

Exalt a.s.

Uničovská 838/70

78501 Šternberk

Tel: +420 585 012 503

Email: exalt@exalt.cz

 

úvod  |  dřevomateriály  |  polotovary  |  kování  |  laky, oleje , vosky na dřevo  |  služby  |  aktuality  |  kontakt